30 x MÕISTMINE x Kohv


Ma alustan sellest, et..

Ma olen töökas, rahmin ringi, tegelen saja asjaga, ärkan enamikel hommikutel 5.00, magan vähe.. ja mul on mega mega armas ja tubli lapseke ka.! Aga, selle kõige kõrval olen ma enda keha kuritarvitanud. Ise ma räägin vitamiinidest, juuste kasvust, kollageenist, näohooldusest, kreemidest jne.. Aga jõin siin vahepeal väga palju valget kookose Redbulli. Mmm.. Kusjuures see mmm oli kirjapilt lihtsalt ja sisaldas kuhjaga irooniat. Lisaks jõin ärgates kohe ühe või vähemalt kolmveerand kohvi (varem jõin süsimusta, siis mao pärast lisasin taimset piima, et saaks rohkem päevas kohvi juua ikka), tööle jõudes tegin uue, paari-kolme tunni pärast tegin uue ja polnud kahtlust, et võisin õhtul ka ühe veel teha. Hirmus eks! Mingi hetk tekkis mul ringutamisest lihtsalt ärevushoog ja süda läks rütmist välja. Diivanil ringutamisest. Üleüldse väikene vale toon kellegi poolt, kerge ärritus tekitas mulle rütmist väljumise, mis on ülimalt vastik tunne rinnus. Selline pitsitav, trummipõrin, löökide kiirus ja arv kasvab sinust olenevalt ja muud ei jää üle kui hingata ja kätt rinnal hoida. Jube! Siis hakkasin märkama, et see vastik ärev tunne ja närviline olek tuleb kohvist. Joon ära ja 30-minuti pärast saabub selline vastik ärevusega külvatud olek. Mul on madal vererõhk loomulikult ja vihmaga mu pea valutab, olen uimane jne, aga enne olen uimasem kui selline kohvisõltlane. Ma ei plaani kohvist täiesti loobuda, loe edasi!

Aga, kas tõesti 30 annab nii palju mõistust juurde või mis..

Muidugi raadios ütles ühel hommikul, et ära kohe hommikul kovi joo esimese asjana. Sul on nagunii see morning rush sees ja loomulik adrekas möllab nagunii. Ning ma ei joonud. Ja ma jäin ellu, ma olin jumala okei, mind valdas rahu hoopis ja see tunne oli MEGA! Ma pole kunagi nii vähe kohvi päevas tarbinud. Kui ma kohe hommikul ei larpind, jõin umbes 10/11 ajal alles esimese kohvi. Siis tuli jälle ärevus ja vastik tunne tagasi. Nüüd olen vist nädala või isegi poolteist sellist kohvidieeti teinud. Ps. Reisil, kui polnud normaalset kohvi saada või kui ma polnud veel avastanud kohviaparaati kusagilt fuajeest, siis alati olin pohmellis enne reisi lõppu. Pea valutas kohvipuudusest, nii õudne oli olla. Jõin ilmselt iga päev 3-4 musta suurt tassi kohvi päevas. Hea et ma Türgis reisil kohvipaksu ära ei söönud sealt päkapiku topsist. 😂🤷🏼‍♀️ Õudne! Kuigi reisi lõpuks oli tselluliit pea kadunud kehast, nahk oli ilusam, närv puhkas. Liigne kofeiin ju viib kõik hea kehast välja, ka need vitamiinid, mida kallilt ostame.. Issand kui rumalad me oleme. Vau! Muidugi kuivatab see ka keha ja naha. Pole viga, soomlased on hullemad. See kannukohv, ilmselt oleksid penamike eestlaste silmamunad seda maitstes sama mustad nagu see kohv.


Nüüd on nii, et ma plaanin osta kofeiinivabu ube. Sõber Rein tõi kunagi salongi kifti Roosa paki ube. Alles hiljem poes avastasin, et see pakk maksab 25€.. MIDAAAAA! 🤡 Muideks, ma tegin siis kõikidele klientidele tünga. Kohv oli meeletult hea maitsega, pakkusin kõigile. Kui joodud oli, küsisin kuidas maitses jne. Paljud küsisid, mis uba see oli, nii hea ja mahe. Siis alles ütlesin, et see oli kofeiinivaba kohv. Kujutate ette reaktsiooni. Ilmselt oleks sama see enamikele ka laktoosivabade asjadega. Ja ma tahaksin osta neid ube näiteks koju, et päeval ka vahel üks kohv teha. Naljakas, et meie kohvikud pole jõudnud isegi ei taimmse Alpro Coconut Barista, Almond, Soja või Cashew, Rice.. vms piimaga järgi rääkides siis veel näiteks kofeiinivabast kaerapiimaga cappucinost. 🤤 Beebiootel naised saaksid tarbida, samuti need emmed, kes rinnaga toidavad, vanurid, noored... Kes iganes soovib.

Võtke šnitti restod!

Kuidas ma end tunnen praegu?

Ma tunnen end mega hästi, ma magan paremini. Magasin varem väga kehvasti ja ei uinunud üldse lihtsalt. Pranamat Eco aitas mind palju, aga kui sa teistpidi end kuritarvitad kofeiiniga, siis selle mõju pole ka veel nii imeline, kui peaks. Asjad saavad ainult VEELGI PAREMAKS MINNA. Ma olen ammu mõelnud, et inimene on üks huvitav olend. Kõigepealt on maailmas meeletult suur sõltuvus kohv, siis narkootikumid, sigaretid, ravimid, toit.. ja need x sõltuvused, et kui Sa lõpetad kohvi tarbimise, siis hakkad näiteks teed jooma, tahad teed mitte juua, hakkad jääteed jooma või mahla. Tahad mahla mitte juua, hakkad pudelivett jooma, lõpetad millegi söömise, hakkad nätsu närima - saad aru, mida ma mõtlen? Koguaeg pead midagi tarbima ja peab mingi harjumus olema. Me nagu ei saaks ilma.

Jälle kaldun kõrvale. Praegu on 21.40 kell ja mul on mega uni. Ma olengi väsinud ja võin kohe magama prantsatada - nii hea tunne! Päriselt! Mul on parem tuju, ma pole nii tujukas ka päeva lõikes. Ma tunnen end palju paremini AGA mu peanahk ei saa aru, mis toimub. Mu juuksed lähevad kiiremini rasusemaks, mu nägu on rasune, mu huuled ei kuiva nii. Mu keha on segaduses, mis toimub. Ta ei pea end kaitsma, mul pole sellist veepuudust nagu varem. Mõnus. Eks juba kohe varsti on kõik taas balanksis ja tervis on tugevam, ei ole seda sööstu, et nüüd on turbo-kohvi-boost ning siis süstin tunnikese ja siis läheb maha ja olen väsinum. Mida vanemaks, seda targemaks nagu vist öeldakse! 😁🍋 Me and life - we only make lemonade! Cheers #dirty30 #welcome #30club

Ma tänan igat aastat

nende õppetundide, mõistmiste, hetkede ja arengu eest! Ole tänulik ja kõik see mis juhtub, see peabki juhtuma. Kõik on millegiks! Igast hetkest õpid Sa midagi. Ma olen õnnelik, et olen elanud üle nii raskeid hetki kui ka imelisi õnnestumisi. Ilma raskede hetkedeta ei oskaks Sa seda head hinnata. Ma olen siiralt tänulik nende minu inimeste eest!

Üheks nendest on Rein Leib, kes on siin nende imeliste piltide autor! Aitäh Sulle Rein!

Kui kannad minu disaini..

...siis on see suur rõõm minule! Jaga seda ka minuga! Kasuta hashtagi #paulalilldesign või #suitsupääsusüda Aitäh Sulle!

en_USEnglish