TWIX BARS

LIHTNE JA KIIRE - 30 MIN NING KAPPI TAHENEMA

Vaja läheb...

Põhi

1,5 tassi mandlijahu, 3 SLkookosõli (mina panen tegelikult kuhjaga), 2 SL vahtrasiirupit, 1 TL vaniljeekstrakti, veerand TL soola / pool meresoola peenemat.


Sisu

Umbes 1 purk /tassitäis maapähklivõid, pool tassi vahtrasiirupit (maitse asi, pane veerand kui soovid), 3 SL kuhjaga kookosõli (tahkena), 1 TL vaniljeekstrakti, veerand tl soola/meresoola peenemat.


Šokolaad /kate

1 suur bitteri tumedaim šokolaad 70% 🍫 ja 1 SL kuhjaga kookosõli tahkena.

01

Mandlijahu..

Vala mandlijahu mõõdetuna kausikesse ja vala sisse 3 SL kookosõli ( mina lasen mikros alla 30 seki lihtsalt tahkest vedelaks ja segan läbi, et oleks sulanud), lisa 2 SL vahtrasiirupit (olen erinevaid proovinud ja vahet ei tee), 1 TL vaniljeekstrakt (mul on oma lemmik ja sellest on ka pildid teistes retseptides, osa saate Veeriku Selverist Tartus ja vb kusagilt veel, aga Lõunakeskusest seda leidnud pole veel), lisa sool maitse järgi ja sega läbi. Ära üle soola, järgmine kord saad rohkem panna kui soovid.

02

Ahju..

Kata vormi põhi ja ääred ilusasti küpsetuspaberiga, nii et midagi sealt läbi ei voolaks paberi alla. Pead saama selle tahenenud kujul ka välja tõsta vormist paberi abil. Ühesõnaga, kata põhi ühtlaselt. Alguses teen lusikaga, siis patsutan alati kätega üle. Siis pane vorm ahju, ringleva õhuga 175-180 kraadi ja 10-12 min. Ahjud on erinevad, jälgi, et pealmine osa on õrnalt kohati kuldne. Võta vorm välja, lase jahtuda. Valmista ette maapähklivõi sisu. Soovitan kasutada veidike kallimat pähklivõid (Estrella vms.. Odavad kleepekad ei kõlba kuskile).

03

Krõmpsuga või ilma..

Maitse asi, kas võtate krõmpsuva või tavalise. Segage kausis sulatatud kookosõli ning muud ülaltoodud koostisosad antud kogustes. Sulatan pudrupotikeses kookosõli ja tumeda šokolaadi. Minu lemmik on Bitter ja muu selle vastu ei saa. Kui hakkasin seda energia maiust tegema, siis avastasin, kui imeline on tume šokolaad + kookosõli. Issand nagu piimašokolaad. Õnnelik on see, kellele nõud jäävad pesta! Kes laktoosi ei talu, mega hea nipp! Kui põhi on jahtunud, kata see sisuga, maitse ja soovi korral lisa vanilli või soola vms..aga ära liialda! Lase veidi külmkapis tahkuda 15-25 min VÕI kui soovid marmori efekti, vala kohe šokolaad peale! Pane külma tahenema!

TÖÖLE KAASA/ ENNE TRENNI

Magusa asemel tööl või enne trenni üks ruuduke annab korraliku poweri! Super! proovi järgi!Mina teen traditsioonilise IKEA vormiga kõik ahjukad, brownied ja selle koogi. Kas seda saab koogiks kutsuda, pigem kutsun neid Twixí energia ruudukesteks.Sel korral kasutasin kõik mandlijahu ära pakist, aga tegelikult see 1,5 tassi on parem, kuna põhi on õhem siis ja mulle meeldib retsepti järgi rohkem ikka! Aga nagu ma ütlen maitse asi, pange ise siirupit ja soola vähem või rohkem, kohandage oma maitse järgi!

en_USEnglish