KAERAKÜPSISED

LIHTNE JA KIIRE - 10 MIN NING AHJU

Vaja läheb...

  • Põhiline komponent on kaerahelbed ( Mina kasutasin enamuses Provena gluteenivabu kaerakaid, aga kuna neid polnud päris nii palju siis panin tavalisi viievilja omi juurde).
  • Vahtrasiirupit
  • Mandlilaaste
  • Tumedat šokolaadi
  • 3 muna
  • Vanilli
  • Mett

Kui Sul pole neid asju, pole hullu!! Peaasi, et kaerahelbeid ja muna oleks. Muu asemel võid vastavalt tujule ja olemasolule panna küpsiste..käkkide..batoonikeste sisse banaani, datleid sidumiseks ja magustamiseks (blenderdatud), piimašokolaadi, soolapähkleid (mmmmmmmm kui hea), kookost..mida iganes.. jõhvikaid... Mis aga pähe tuleb! Retseptid pole kivist, tee sellest, mida kapis on!

01

Kaerahelbed..

Võta üks suurem kauss ja vala kaerakad kaussi. Panin kolmveerand kaussi helbeid. Siis võid muidugi ka seemneid lisada! Ole tervislik, seedimisele ka hea - lisa seemnesegu! Nämma! Siis viska sisse kolm muna, mina panin kolmveerand pakki mandlilaaste, mis mul oli. Siis valasin veidi vahtrasiirupit magusaks, vanilli sörtsuke. Sulatasin veidike mett mikrokas. Ära seda sinna kaua jäta!

02

Käki kokku.

Mina nimelt jätsin. See suutis mullitada või ujuda üle klaasi ääre, nii et klaasi põhjas oli 3 cm mett ja hunnik mett oli alusel. Sega see ka sisse. Koogelmoogelda see värk ära, vaatasin, et on veidike kuiv ja panin hästi sörtsu vett ja segasin läbi. Seejärel hakkisin Bitteri kõige tumedama šokolaadi (kolmveerand oli järel ehk meil sellest suurest tahvlist) suure noaga ära parajaks ja uhasin

03

Šokolaad..

segu sisse. Siis käkkisin küpsise moodi kujud neist ja panin küpsetuspaberile ahjuplaadile... jaa ahju! Need olid seal max 15-20 min 175-180 kraadises ahjus ringleva õhuga. Vaata, et nad oleksid kenad kuldsed, lase ääred veidi krõbedamaks isegi. Minu omad on alati seest pehmemad ja väljast krõmpsumad. Nii on need ka ülejärgmine päev mõnusad süüa ja ei murra hambaid!

Märka ilusat!

Minu eelmise aasta märkamine!

Ära otsi kaugustest seda õnne ja neid ilusaid hetki. Tegelikult on palju ilusat siin ja praegu meie nina all...

Kui teed minu retsepti järgi - Tagí ka mind Instagramis, et näeksin ja võid anda omapoolseid soovitusi, nippe!

FOTO: Paula Lill

Vaata rohkem märkamisi minu Instagrami lehelt!

Märka ilusat!
etEstonian