KODUNE KARTULISALAT

LIHTNE - AJAKULU OLENEB ENDA KIIRUSEST SUURESTI

Vaja läheb...

 • Kartulit (Laura vms, mis pudedaks ei läheks!)
 • Vorsti 1 keskmine latt (võtan alati Lihaka)
 • Laktoosivaba Tere hapukoor
 • 1 purk herneid (mina kasutan bonduelle omi)
 • Hellmans majonees
 • 1 värske kurk
 • Marineeritud kurki
 • Sinepit
 • Soola
 • 2 muna
 • 1 sibul

01

Kartul keema..

seejärel munad keema. Tegelikult pane need kardulad juba varem, siis saavad nad rahus chillida ja Sa ei käi neid näppimas, kas on juba jahedad. Õues on ka juba liiga soe jahutamiseks. Jälgi, et kartul liiga pehmeks ei läheks lihtsalt. Mul on juhtunud vale sordiga toredat kartulipudru salatit ka, aga pole vahet nende maitsetega on ka imeline! Jätkame.. Haki kõik jubinad nii suureks või väikseks nagu soovid. Siin minu salatit pole vaja kritiseerida, mulle meeldib veidi suurem hakk või keskmine, et oleks maitseid tunda. Kas laseb läbi kuskilt masinast imepeeneks kõik, siis lõpuks pole minu jaoks mingeid maitseid, on mingi kokku sulanud salati kombo.

02

Haki..

vorst. Kasutasin sel korral Lihakas Suitsujuustu vorsti. Super hea! Meeldib ka Doktori või Lihakas Laste! Terve selle vorsti teen hakin ja panen juba ühte kaussi, seejärel värske kurk, see vist tuleb mul kõige peenem, sest on ka kõige kõvem. Marineeritud kurki, pane palju maitset soovid. Sibul haki ära. Ma tavaliselt juba panen siinkohal majoneesi ja terve potsku seda koort sisse. Siis veidikene ainult soola, and here comes the tip of the day! Ma valan alati, järjest salatit maitstes (hiljem panen juurde), marineeritud kurgi marinaadi. Samuti panen veidike herneste mõnusat magusat vedelikku. Praegu pane natuke, hiljem kui kartul on kambas, lisa juurde!

03

Kartul..

Kui kartul on jahtunud haki see ära ja lisa salatile, millegi pärast viimane on mul muna. Selle teen nagu väiksena on õpetatud, muna kausikesse, kausikeses hekseldad selle terava noaga kiirelt vaevata ära. Mixi kokku kõik ja lisa paar cm kindlasti või 3 cm Põltsamaa kanget sinepit! Yummm! See annab sellise erilise maitse. Mahlasuseks lisa veel veidike kurgi marinaadi. Minu salat pole kunagi järgmisel päeval nö sisse tõmmanud ja kuivaks läinud. On niii hea mahlane ja paari tunni pärast juba imehea, kuid hommikul! Parim, kui paned mustale leivale seda salatikest ja lihtsalt lähed oma meeltega rändama! Kõigi lemmik salat!!

Püsivus?!

Jah on selge, et salati püsivus sõltub suuresti hernestest ja sibulast. Kui teed ette ala järgmise päeva õhtuks 24 h varem, siis lisa ehk sibul ja hernes hommikul. Ikkagi väike võit. Aga me ikka sööme kolme päevaga ära, kui kahekesti pugime. Pidulaualt saab liiga kiirelt otsa! Võid kindel olla! Aga ilma hernesteta ja sibulateta pole minu jaoks see! Samuti sinep, no seda ei saa välja jätta! Eriti kui see kõik imendub, siis no vapustav! Ja kindlasti! Kaas või toidukile alati peale, kui salat on külmkapis!

Kui teed minu retsepti järgi - Tagí ka mind Instagramis, et näeksin ja võid anda lahkelt omapoolseid soovitusi, nippe!

FOTO: REIN LEIB

Vaata rohkem videosi minu Instagrami lehelt!

etEstonian