KÜPSISETORT

LIHTNE JA KIIRE - 30 MIN NING KAPPI TAHENEMA

Vaja läheb...

  • 5 pk Selga küpsiseid ( vahel mixin šokolaadi omi 2 pk ja klassikalisi või kondentspiimaga võtan 3 tk)
  • 3 -4kohupiimakreemi toru. Tavaliselt võtan vanilje ja vahel ka ühe maasika oma. Torukeste arv oleneb kui paksult soovid kohupiima vahele uhada.
  • Kirsid kivideta üks suur purk!
  • 1 suur anneke. Kui oled pähklitega šokolaadi fänn, siis võta näiteks midagi nagu siin pildil on. Meie pere eelistab ikka Annekesega tehtud torti.
  • 1 banaan.
  • Peale olen teine kord ka kiivit pannud, siis 2-3 kiivit ka (soovi korral).

01

Vala kaussi kogu kompoti mahl..

seejärel lisa kaussi veidi vett. Võta ette kandik ja kiirelt kasta küpsised kolme kaupa sealt läbi ja raputa kergelt enne kandikule asetamist. Rohkem eraldi niisutama ei pea!! Ava kohupiimatoru ja pihusta pea terve või terve toruke laiali ühele küpsisekihile. Peale läheb uus rida küpsiseid, sama tehnikaga. Seejärel uus kohupiimatoru.

Koori banaan ja paiguta umbes iga küpsise keskele üks viiluke

02

Banaan..

Miks ma enne kohupiima ei lisa banaani? Sest siis on halb kohupiima laiali hajutada.

Seejärel uus kiht küpsiseid. Kui kasutan šokolaadi ja klassikalist küpsist, siis teen vahel pool torti malelauana ja vahel terve, aga klassikalist on rohkem ikka!

ja üks toruke pealmisele kihile. Pealmisele panengi veidi rammusama kihi. .Vaata ise kui mitu rida saad Sa teha vastavalt oma kandikule!

03

Šokolaad..

Kui jääb üle küpsiseid, saad varsti jälle torti teha! Nii, nüüd sulata šokolaad. Mina teen seda minipotis ja lisan alati natukene vett, et oleks vedelam ja šokolaad hangudes nii kõva poleks. Pidevalt segades, siis kergelt jahutades, valan šokolaadi üsna soojana peale. Šokolaad ikkagi jääb üsna paks, et ta maha ei voolaks. Alusta katmist keskelt ja hajuta laiali hästi kergelt. Peale laota kuivemaks raputatud kirsid kompotist.

Miks ma ei kasuta näiteks Kalevi küpsiseid?!

Kalevi küpsistega saad kohe teise tulemuse ja mulle meeldib Selgaga rohkem. Kalev ei ima kuidagi nii ja ma olen Selga fänn siinkohal. Šokolaad aga peab olema Anneke! Muidu pole see!

Pilt, mille leidsin 56 000 pildi seast kiirelt (naer), on tehtud tumeda šokolaadiga, mille ilmselt sahtlist leidsin. Aga see pole meie lemmik, muidugi maitse asi! Selga ja Annekesega on tort suus sulav ja hõrgult mahlane! Soovitan hoida torti kapis üleöö. Kui saad, kata ala tunni pärast toidukilega tort, et vältida muid maitseid! Tort saab ikka väga väga raske 3kg ma pakun, ma täpset kaalu ei oska öelda, aga saab kiirelt otsa ka.

Kui teed minu retsepti järgi - Tagí ka mind Instagramis, et näeksin ja võid anda omapoolseid soovitusi, nippe!

FOTO: REIN LEIB

Vaata rohkem videosi minu Instagrami lehelt!

etEstonian